Valnes WebLock viis hotelli teeninduse täiesti uuele tasemele

“Olen kaheksa korteriga korterhotellis ainus töötaja, kes klientidega otseselt kokku puutub,” ütleb Konrad Apartments hotelli tegevjuht Aile Anja. Valnes WebLock võimaldab kogu vajaliku kliendisuhtluse läbi viia distantsilt, selleks kulub umbes tund päevas. Traditsioonilise, administraatoriga, hotelli vastuvõtu puhul peaks vähemalt üks inimene 12 tundi hotellis kohal olema ning see tähendaks kahe või enamat töötaja palkamist.

Hotell pälvis avamisel meedias palju tähelepanu eelkõige ilusa sisekujunduse, nutika arhitektuurilise lahenduse ja uudse kontseptsiooni eest. Silmatorkavalt ilusate tubadega hotellil, pole traditsioonilist vastuvõturuumi ega paraadsissepääsu, selle asukohaks on sisehoov Tartu raeplatsi ja vanalinna peatänava kõrval. Hoovis olid kunagi võimalused kaubalaadimiseks, puukuurid ja pesuköögid.

Kõik toimib iseenesest

Kaasaegne hotell kaasajastas Valnes WebLocki kasutusele võttes märkimisväärselt oma teenindusstandardeid. Hoopis uues valguses paistab kontaktivaba teenindus küll hiljutist viiruse levikut silmas pidades, kuid algselt pani hotelli automatiseeritud lahendust otsima siiski asjaolu, et kliendid reeglina ei pea broneerimisel öeldud saabumiskellaaegadest kinni. Nüüd saavad kliendid tulla ja minna kellestki sõltumata.

“Süsteem toimib, sest tuppa sisse saamise teemal pole ma pidanud juba mõnda aega klientidega üldse suhtlema,” kinnitab Anja. Ta arutleb, et ilmselt oleks probleeme siis, kui kasutusel oleks paralleelselt näiteks kiibid või uksekaardid, sest need kipuvad kaduma. E-kiri uksekoodiga jäetakse aga kogu peatumise ajaks reeglina alles. Hotelli töötajatel on omad ligipääsukoodid, mis avavad kõikide tubade uksi.

Protsess broneeringust kuni hotelli jõudmiseni ja sealt lahkumiseni näeb välja järgmine:

  • Klient teeb broneeringu hotelli kodulehel või mõnes majutust vahendavas internetikeskkonnas.
  • Teavitus uuest broneeringust jõuab hotelli töötajani.
  • Töötaja kontrollib broneeringus esitatud andmeid ja makse laekumist.
  • Kui kõik on korras, genereerib töötaja kliendile Valnes WebLocki keskkonnas numbritest koosneva koodi toa ukse avamiseks ning saadab kliendile tervituskirja, kus kirjas nii kood kui muu oluline hotelliga seonduv info.
  • Kood kehtib kogu peatumise ajal. Pärast kliendi lahkumist kaotab kood kehtivuse.

Anja sõnul saaks kogu eelkirjeldatud protsessi ka täielikult automatiseerida, kuid erinevate riskide maandamiseks on ta eelistanud seda hetkel veel mitte teha.

Õige valguslahendus võimaldab koodipaneelilt numbreid kergesti lugeda ka hämaras.

Konrad Apartments hotellis on nüüd kasutusel Valnes WebLock lukustuslahendus.

Taolise lahenduse rakendamine oli uudne nii Valnese spetsialistidele kui ka hotellipidajale. Kui tarkvarapool on toiminud algusest peale sisuliselt tõrgeteta, tulid tagasilöögid hoopis ootamatust suunast. Nimelt on hotelli hoovis ja treppidel hubaselt hämar valgustus, mis muutis esialgu kasutusse võetud koodipaneelidelt numbrite nägemise väga raskeks. Lahenduseks oli paneelide väljavahetamine teistsuguse valguslahendusega paneelide vastu ning nüüd on numbrid ilusti loetavad.